Kontakt do eksperta
Izabela Warmińska-Urmanavičius
i.warminska@konsiglio.pl
+48 662 034 699
i.warminska@konsiglio.pl
+48 662 034 699
Zaprzestanie i zgłoszenie produkcji substancji chemicznej jest jak zawieszenie działalności Firmy, czyli może być wprowadzone z odwracalnym skutkiem. Zgoła inaczej wyglądają konsekwencje zaprzestania produkcji i nie zgłoszenia tego do ECHA. Dowiedz się, jakie to konsekwencje i jak ich uniknąć?
Zdecydowałeś o tymczasowym zawieszeniu produkcji swojej substancji chemicznej?
Powinieneś zgłosić ten fakt do Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA). W przeciwnym razie możesz narazić się na niepożądane konsekwencje w postaci dodatkowych zapytań czy szczegółowych kontroli pod względem zgodności Twojej produkcji z rozporządzeniem REACH. W najgorszym wypadku kontrole mogą zakończyć się karami finansowymi oraz skomplikowanym i kosztownym procesem naprawczym po stronie Twojego przedsiębiorstwa. Również odpowiadanie na zapytania EACH za pośrednictwem ECHA będzie wymagało od Ciebie znacznego zaangażowania, czyli przedkładania wymaganej przez organ dokumentacji, czy udzielania licznych odpowiedzi w języku angielskim w namnażającej się korespondencji.
Uwaga! Zaprzestanie produkcji bez zgłoszenia formalnego do ECHA nie daje Ci żadnych podstaw formalnych do udowodnienia tego faktu w trakcie kontroli.
Nasi Specjaliści chętnie zajmą się w prawidłowym zgłoszeniem do ECHA zaprzestania produkcji danej substancji chemicznej przez Twoje Przedsiębiorstwo:
Jeżeli zaprzestałeś produkcję, nie czekaj! Zgłoś się do nas i skorzystaj z naszej pomocy. Procedurę zgłoszenia możemy rozpocząć z dnia na dzień!
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami z zakresu REACH, PIP, ECHA.