Nowy obowiązek aktualizacji kart charakterystyki i etykiet mieszanin według CLP

Od czerwca 2015 roku wszystkie karty charakterystyki oraz etykiety na mieszaninach, będą musiały być zgodne z przepisami rozporządzenia CLP.

Oznacza to, że już teraz jako producent powinieneś przygotowywać się do zmiany kart charakterystyki i etykiet swoich produktów. Tym bardziej, jeżeli wprowadzasz do obrotu na polskim rynku dużą ilość mieszanin objętych tym rozporządzeniem.

Pamiętaj że przeklasyfikowanie, czyli przystosowanie kart charakterystyki oraz etykiet do nowych wymagań, które będą obowiązywać już wkrótce, jest procesem czasochłonnym i wymagającym dużego nakładu pracy. Warto więc podjąć działania w tym kierunku już teraz, żeby uniknąć sytuacji, w której nie będziesz mógł zgodnie z prawem wprowadzać swoich produktów do sprzedaży, gdyż ich etykieta będzie niezgodna z nowym piktogramem oraz przepisami CLP.

Po to by etykieta produktu była zgodna z CLP, również jego karta charakterystyki musi uwzględniać klasyfikację CLP wynikającą z rozporządzenia WE1272/2008.

Pomoc w dostosowaniu kart charakterystyki i etykiet do CLP

Jeżeli chcesz przygotować swoje Przedsiębiorstwo na wprowadzenie nowego obowiązku CLP, chętnie pomożemy Ci we wdrożeniu koniecznych zmian w kartach charakterystyki oraz etykietach Twoich produktów. Nie zwlekaj i zatelefonuj lub napisz do nas e-mail. Od ręki poinformujemy Cię, jak krok po kroku przeprowadzimy Twoją Firmę przez proces dostosowawczy, który pozwoli Ci uniknąć komplikacji formalno-prawnych w czerwcu 2015 roku.

Warto uprzednio przygotować się do kontaktu z naszą Firmą. Dzięki temu wyniesiesz z rozmowy więcej ważnych informacji. W tym celu określ wcześniej a następnie podaj nam rodzaj mieszanin wprowadzanych do obrotu przez Twoje Przedsiębiorstwo.

Uwaga, naszą usługę zrealizujemy na terenie Twojej Firmy, co ułatwi i skróci proces dostosowania produktów do CLP.

 

1Slider

Od 1 czerwca 2015 r. rozporządzenie WE 1272/2008 w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania (CLP) będzie jedynym aktem prawnym zgodnie, z którym mieszaniny i substancje będą klasyfikowane i oznakowane. W związku z tym zachęcamy osoby odpowiedzialne w swoich przedsiębiorstwach za karty charakterystyki i klasyfikację produktów do udziału w warsztatach (ćwiczenia praktyczne) z klasyfikacji i oznakowania zgodnie z CLP.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami z zakresu REACH, PIP, ECHA.

Od czerwca 2015 roku wszystkie karty charakterystyki oraz etykiety na mieszaninach, będą musiały być zgodne z przepisami rozporządzenia CLP.

Poznaj naszą aktualną ofertę szkoleń z rozwoju osobistego, zapraszamy również na szkolenia BHP i szkolenie - Znowelizowan dyrektywa RoHS z uwzględnieniem rozporządzenia REACH.

Wyjaśniamy ważne pojęcia i zagadnienia związane z kartą charakterystyki na daną substancję i ogólnie tematyką kart charakterystyki.

Na prezentowanej liście znajdziesz zagadnienia formalne związane z rozporządzeniami RoHS i REACH, w organizacji których pomagamy producentom, importerom, oraz dalszym użytkownikom substancji chemicznych.

 
www.konsiglio.eu